Your language:

Yön bulma çalışmamıza hoşgeldiniz!

Yön bulma becerileriniz nasıl?

İnternetteki kısa çalışmamıza katılarak öğrenebilirsiniz. 20 dakikadan kısa sürede yön bulma becerinizi test edin ve deney sonunda geri bildirim alın!
Eğer Firefox, Chrome, Safari ya da Opera Gkullanıyorsanız buraya tıklayın:
Eğer Microsoft’un İnternet Explorer’inikullanıyorsanız buraya tıklayın:

Mutlaka...

  • Deneye yoğunlaşın
  • Deney sırasında odaklanmanız ve dikkatinizin dağılmaması önemli. Yalnız kalabileceğiniz ve deneye odaklanabileceğiniz bir yerde olduğunuzdan emin olun. Ayrıca deney süresince bulunduğunuz ortamdaki ışığı kapatmanızı öneririz.

  • Yeterince zaman ayırın
  • Yeterince vaktiniz olduğundan emin olun. Deney bir kez başladıktan sonra deneye ara vermemeli ya da deneyi bırakmamalısınız. Internet tarayıcınızın geri tuşuna asla basmamalısınız, çünkü bu sizi başlangıç sayfasına götürür ve tüm bilgiler kaybolur. Acele etmenize gerek yok, deney toplamda yaklaşık 20 dakika kadar sürecek.


  • Flash programının son sürümünü yükleyiniz.
  • Bu deneyde kısa filmler göreceksiniz. Bu yüzden de Adobe firmasının Flash oynatıcı programının son sürümünü yüklemeniz gerekmektedir. Eğer aşağıdaki filmi görebiliyorsanız her şey yolunda demektir, eğer hiçbir şey görmüyorsanız ya da size daha yeni Flash sürümünün gerektiğini söyleyen bir mesaj görüyorsanız Adobe sayfasınagidip son Flash sürümünü yükleyiniz.Araştırmacılar
Bu deney Almanya’daki Osnabrück Üniversitesi’nin Nörobiyopsikoloji bölümünden araştırmacılar tarafından yaratılmıştır. Eğer gizlilik politikamız ile ilgili sorunuz varsa lütfen buraya tıklayınız.